הילדים רווקים, להתערב, לא להתערב

אנו רואים כיצד חבריהם ובני אותה שכבה, האחים, בני הדודים, די מסתדרים ויוצאים ממעגל הרווקים והרווקות, ואילו הילדים שלנו ממשיכים להתחפר ולהסתחרר במרוץ הקשה, ואפילו אכזרי משהו, של מציאת זוגיות.

כבר מינקות היינו חרדים להתפתחותם הפיזיולוגית והקוגניטיבית, לראות שהם זוחלים, מתהלכים, מחייכים, מדברים ומתקשרים כמו שאר הפעוטות בני גילם.

ובשלב הבא, לראותם מפתחים את העצמאיות שלהם, כישורים חברתיים, יכולת הפעלת שיקול דעת והתמודדות עם כל המשוכות במישורים השונים בגן ובבית הספר. 

כל שרצינו, זה לראות את ילדינו כמו שאר הילדים, הם לא היו חייבים להיות הכי טובים והכי מוצלחים, אבל לבטח שלא להשתרך מאחור – דבר שכל כך קשה לנו ההורים להתמודד אתו.

 

וזה בדיוק מה שקורה היום; אנו רואים כיצד חבריהם ובני אותה שכבה, האחים, בני הדודים, די מסתדרים ויוצאים ממעגל הרווקים והרווקות, ואילו הילדים שלנו ממשיכים להתחפר ולהסתחרר במרוץ הקשה, ואפילו אכזרי משהו, של מציאת זוגיות.

הורים ובת בעניין שידוך
אבא ובן

המצב השני- אתם לא נוקטים בשום צעד, השנים חולפות להן, הילדים לא מצליחים לבנות מערכת יחסים שתוביל לנישואין והקמת משפחה, ומגיעים לגיל שכבר אין כל סיכוי שזה יקרה.

ואתם, מביטים מהצד בשיברון לב, חיים את חייכם מלווים ברגשות אשמה והלקאה עצמית על כך שלמרות שנאמר לכם, וידעתם, שזה אפשרי, לא "לקחתם את הסיכון" ולא עשיתם כלום, אפילו לא המינימום המתבקש, לבוא ולו רק לשמוע...

 

לסיום, גם כמה מסרים של הרגעה לאיזון מפלס החרדה...

 

העובדה שמדברים עדיין אינה אומרת שעושים, המפגש עם אלי שטרול אינו מחייב בכלום.

 

לאחר המפגש, הורים, ללא יוצא מן הכלל, רואים את הדברים קצת אחרת, מבינים את הילדים הרבה יותר טוב, ובכלל כל התקשורת שלהם איתם, סביב סוגיה זו בכל אופן, משתנה, וגם מגלים שהשד אינו נורא, כלל וכלל.

 

בנוסף, ותמיד, מפגש זה מסתיים עם לא מעט תובנות עבור ההורים, שגם כך, לא תמיד תמימי דעים בהקשר לילדים, ובלא מעט מקרים, כפועל יוצא וערך מוסף של המפגש, חילוקידעות ומשקעים של שנים בין ההורים מנוטרלים, וגם, מצליחים ליישרקובגישתםביחסלילדיםוהמשפחה.

 

לסיום, מסר אישי של אלי שטרול לכם ההורים המודאגים:

"לאורך שנים קידמתי את פעילותי בפניה להורים שיפנו אלי ללא ידיעת הילדים.

אני בא ממקום של לפתור בעיות, להקל ולגשר, הדבר האחרון שהייתי רוצה שיקרה שאני אהפוך לבעיה.

אני, כמוכם, ממקום של אחריות, חרד למרקם היחסים ביניכם ההורים לילדיכם, לא פחות!

הורים שהתעניינו בשידוכים לילדיהם הרווקים התעניינו גם ב:

  

מצב זה, שבו אנו עומדים מהצד, חסרי אונים לחלוטין לנוכח מצוקתם הקשה של ילדינו, מביטים כיצד הילדים מתייסרים ומתענים בעולם הדייטים, פשוט קורע אותנו.

 

לחלק מאתנו סוגיה טעונה וכואבת זו אף מדירה שינה מעינינו מצער ודאגה לנוכח מצוקתם של הילדים ובכלל מאפילה על כל התנהלות חיינו.

 

וכאן מתחילה ההתלבטות שלנו, מה אנו יכולים לעשות, אם בכלל. הרי כל עצה, רעיון שנעלה, ניסיון לשיח בנושא זה עם הילדים, רק מתפרשים מיד כהתערבות בחייהם ונהדפים, ובמידה מסוימת, בתוך תוכנו אנו יודעים שכל "העצות" והרעיונות שלנו הם לא יותר מזריעת מלח על פצע פתוח ולא יותר מהתפרצות אל דלת פתוחה...

 

שיחות אלו עם הילדים, אם בכלל מתקיימות, לא אחת, במקרה הטוב מסתיימות בבכי, ובמקרה הגרוע בכעס, מריבה ולעיתים אף בטריקת דלת.

אלי שטרול, בוגר מכון אדלר, מומחה למערכות יחסים זוגיים ובינמשפחתיים, מתמודד עם סוגיה זו בעבודה עם הורים לרווקים קרוב ל- 30 שנים, על בסיס יומי.

 

אז

הירגעו ואל תלחצו, אתם בידיים טובות!

 

המסר שלו אליכם הוא שניתן לעזור, ולא, זו לא התערבות בחיי הילדים.

 

להתערב בחיי הילדים,משמע להחליט עבורם, ואנו ממשלא במקום הזה.

 

אז בסדר, אתם מתחילים להשתכנע שאולי בכל זאת יש משהו שכן ניתן לעשות ולעזור.

 

אבל כעת מתעוררת בעיה אחרת, לא פשוטה –הסתרת העובדה שאתם הולכים לדבר עליהם, לחשוף אותם.

 

לעשות מעשה מאחורי גבם של הילדים?!

 

הרי זה בניגוד מוחלט לכל הערכים המשפחתיים שהקנינו לילדים מינקות, ילדות ועד בגרות;מעשה שהוא בניגוד מוחלט למערכת היחסים שלנו ההורים עם הילדים שמושתתת על כבוד ואמון הדדי, שנבנו ועוצבו מיום היוולדם.

 

רק מהמחשבה שמא הדבר יוודע להם, סף החרדה ולחץ הדם שלנו מרקיעים שחקים.

 

ובכן, על מנת לעזור לכם להחליט, להלן שני מצבים, קשים ולא פשוטים, ואותם נשים על כף המאזניים.

 

הראשון - אתם מחליטים לנקוט בצעד כלשהו ללא ידיעתם של הילדים, והנורא מכל קורה, כפי שחששתם, איכשהו הם עלו על זה.

רווקים שהתעניינו בשידוכים לחילונים התעניינו גם ב:

  

צור קשר 

 

בדיוק מה שחיפשת!

,מאגר ענק של פנויים ופנויות איכותיים חילונים ומשכילים

.זה המקום וזו ההזדמנות שלכם לזוגיות שתוביל לנישואין והקמת משפחה