זוגיות אידאלית

הבסיס לכל זוגיות הוא כבוד הדדי אשר בא לידי ביטוי בקבלת בני הזוג כמות שהם מבלי לנסות לשנותם, קבלת השוני, הפנמת העובדה שדברים שחשובים לנו לא בהכרח חשובים לבני הזוג.

להיות גם ביחד וגם לחוד

 

להיות גם ביחד וגם לחוד על ידי זה שאנו נשארים נאמנים לעצמיותנו, ומאידך, מאפשרים את המרחב והמקום לצד השני להתנהל בהתאם.

 

מערכת יחסים טובה ובריאה היא סימטרית ושיוויונית, היא יכולה להתקיים כאשר לכל אחד מבני הזוג חיים מלאים משל עצמו. כאשר האושר שלהם הוא פנימי ולא דרך בני הזוג ולא תלוי בבני הזוג -  בני הזוג לא אמורים "להשלים" אותם.

אם אכן הם, או אחד מהם, נמצאים במקום זה, במודע או שלא במודע, תפישה זו יכולה לגרום להיווצרות של קשר סימביוטי* מסוכן מאוד עם כל המשתמע מכך – תלות, קנאה, מאבקי כוח, דימוי עצמי נמוך, מריבות על בסיס קבוע, במקרים קיצוניים אף לאלימות והתעללות מילולית ואפילו פיזית!

 

(*סמביוזה היא מערכת יחסים שלכאורה, במבט שטחי כלפי חוץ נראית מאוד אוהבת וקרובה, כאשר היא בעצם תלותית וחולנית ברמה הקלינית.אגב, יחסים סימביוטיים שכיחים מאוד גם בין הורים לילדים ואפילו בין חברים.)

משפחה במשבר
אישה עצובה ייעוץ משפחתי עם אלי שטרול

ניגודים

בהקשר לניגודים – לא בהכרח, אם כי, כמובן, תלוי על אילו ניגודים מדובר. ברמה העקרונית, ככל שהמכנה המשותף יותר גדול הקשר יותר בריא – אנו "באותו ראש" ולא כל אחד מושך לכיוון אחר. ניגודים שהם בהוויה שלנו, כאשר כל אחד מושך לכיוון אחר יכולים להיות מתכון הרסני ולשחוק כל חלקה טובה.

ישנם ניגודים שדווקא יכולים להיות בסדר ואפילו מאזנים, כל עוד הם שקופים, ברורים ובני הזוג מקבלים אותם. לדוגמא, אחד מבני הזוג מאוד אמוציונאלי בעוד שהשני מתנהל יותר ברציונאליות, במצבים מסוימים ניגודים אלו יכולים להוות יתרון; בני הזוג מתמרנים בינם לבין עצמם, כל אחד מהם מקבל את הבמה והופך לשחקן הראשי בתורו, בהתאם לנסיבות, הכבוד והערכה ההדדית נשמרים ומטופחים ושניהם יוצאים נשכרים.

צור קשר 

 

ניתן להתקשר 24 ש'

אם הגעתם לכאן, הרי ברור שאתם בהתלבטות ובמצוקה כלשהי וזקוקים לעזרה.

אל תדחו ואל תתחמקו, התקשרו עכשיו ובפגישה אחת נבהיר את הכל.

לעזרה והתערבות טלפונית דחופה, כולל סופי שבוע, יש צורך בשליחת הודעה מפורטת.

 

במקרים מסוימים, קיימת אפשרות לתיאום פגישה בבית הלקוח.

אם ממלאים אותו כבוד, חינוך ותקשורת טובה, מצד שני בית הוא גם כעסים, עלבונות, קינאה, כשלונות והתמודדויות.

מי שזכה ליצור ולגור בבית כזה ישאף לשמור עליו ולקבל לעיתים, כשצריך, גם עזרה מקצועית.

בית הוא בית