אודות מרכז הזוגיות

אלי שטרול משרד שידוכים לחילונים

מרכז הזוגיות מנוהל על ידי אלי שטרול, MA בפסיכולוגיה קוגניטיבית ומדעי ההתנהגות ב- UCLA קליפורניה, כמו גם בוגר מכון אדלר בפסיכולוגיה האדלריאנית, בארה"ב, מאסטר NLP, מנחה קבוצות הורים וזוגות, מומחה במערכות יחסים זוגיים ובינמשפחתיים ויחסי הורים - ילדים מבוגרים (20 30 40),

אלי, שבעצמו בעל אוריינטציה זוגית ומשפחתית חזקה מאוד, מונחה בתפיסת עולם שבני אדם, ברובם, יצורים של זוגיות.

הוא ניחן באינטואיציה חדה, יכולת אבחון מדויקת של טבעם של אנשים וראיה גברית ונשית כאחד.

שילוב זה, של מאפייני אישיותו השונים מאפשרים לו לנתח ולשקף כל מערכת יחסים בהתאם לנפשות המעורבות, המציאות, על מרכיביה השונים, הבעיות והקשיים - באופן אובייקטיבי, ללא הנחות וללא משוא פנים.

 

עבודתו מאופיינת בגישה ייחודית שפיתח עם השנים, פרקטית ויישומית המשלבת אלמנטים טיפוליים, אימוניים וגישוריים המיושמים בהתאם למצב ולצרכים; גישה ממוקדת מטרה, עניינית, תכליתית ומפוכחת ללא חפירות מיותרות  המאפשרת מציאת פתרון לכל בעיה בפרק זמן קצר מאוד ובאופן מידי - לרוב במפגש אחד.

 

התובנות שלקוחותיו מגיעם אליהן מאפשרות הסתכלות אחרת על בני הזוג, על ההורים, שאר בני המשפחה כמו גם על עצמם. תובנות שמאפשרות התנהלות והתייחסות הדדית שונה, תובנות שממזערות פערים וחילוקי דעות, וכפועל יוצא משינויים אלה האווירה המשפחתית, בין אם המיידית ובין אם המורחבת, משתנה לטובה; רגועה, מכבדת ומתקשרת, פתיחות הדדית וגישה שקולה שמאפשרת הגעה להחלטות מושכלות להמשך הדרך, וברוב המקרים גם להחזיר את האהבה, החיבה והאינטימיות במקרה של זוגיות.

 

וכך כל המבקשים את עזרתו מגיעים מהר מאוד לתובנות לגבי הכוחות הסמויים האמוציונאליים שמהווים חסמים קשים המניעים אותם לכיוון של התבצרות, התקבעות בעמדתם ותקיעות, שהשלכותיהן באות לידי ביטוי בקושי במציאת זוגיות או טיפוחה, יחסים טעונים עם הסובבים, התייסרות והלקאה עצמית.

 

בין אם זוגיות ובין אם ביחסים בינמשפחתיים, אלי שטרול בדעה שהפערים, הריחוק, המשקעים והמטענים רק הולכים ומתעצמים, האווירה הופכת ליותר ויותר מתוחה, טעונה, עכורה וכואבת.

לכן, ה"אני מאמין" של אלי שטרול הוא שכל משבר, קטן כגדול, הוא הזדמנות שיש צורך למנף אותה לכיוון של שינוי, צמיחה והעצמה.